Cuma, Ağustos 21, 2009

Eyüp Sultan-PierreLoti

Yaklaşık 13 gün annemlerdeydik.. Eşimiş gereği sehir dısına cıkınca bize de annemlerin yolu görünüyor.. ZE konusma yetisinde kendini aştı orada.. Maşallah harika zamanlar geçirdik..

Eşimin aslında daha fazla işi vardı ama yarıda kesip izin aldı.. Çünkü ablası geldi ve onlarla İstanbulda beraber olmak istedik. Eşim salı akşamı geldi, çarşamba günü Eyüp Sultan çıkarması yaptık..

ZE ilk kez geldi,snnet kıyafetiyle minik erkeklere ilgiyle baktı.. Kuşlara yem atan herkesin yanına yanasıp,yemlerine elini daldırdı.. Çok bunalınca da ayakkabılarını çıkarıp,camii çeşmelerinde serinledi..
Hemen hemen tüm çeşmelerden nasiplendi..Sonra pierrelotiye cıkalım dedik ,teleferige bindik. bu benim için de bir ilkti.. Pek keyifliydi..


Çayımızı içtik,dinlendik,İstanbulun havasını içimize çektik..İnerken tabana kuvet dedik,mezarlıgın içindeki o yoldan dualar okuya okuya indik..
Manzara muhtesem zaten.. Bu fotoda İstanbuldaki önemli bir çok cami bir arada.. öndeki minareler Eyüp Sultan,arka siluette ise Ayasofya SultanAhmet..

Ne muhtesem memleket! Hamdolsun..Ramazan ayı da geldi,hosgeldi.. Hanelere bereket,huzur,mutluluk getirsin.. Komsuluk ilişkileri,kuvvetlensin,sevgi saygı artarak cogalsın insallah..

Herkese mutlu haftasonları..
Posted by Picasa

5 yorum:

Paşa dedi ki...

merhabalar bende pazartesi günü oraya gitmiştim çok güzel yer orası...sizede hayırlı ramazanlar dilerim..

TUANA BERRA' nin annecigi ... dedi ki...

Amin.
Hayirli Ramazanlar.

Rana Eslem GULMEZ dedi ki...

ben pier lotiye gittigimde teleferik yoktu !))istanbul gibi bir sehir yok cidden!
sizede hayirli bereketli ramazanlar.ramazan sofralarini sabirsizlikla bekliyor olacagim)sevgiler..

mosquito dedi ki...

Özellikle bu ramazanda gitmek istiyorum ben de,merak ediyorum.Hayırlı ramazanlar..

*ayliz* dedi ki...

bende hiç gitmedim gitmeyide çok istiyorum .inş nasip olurda bizde gideriz
hayırlı ramazanlar